Om oss

Om företaget

Ekonomikonsulterna i Råsunda AB är en liten redovisningsbyrå med stora kunskaper. Vi är en auktoriserad redovisningsbyrå som startade 2001 och har erfarenhet inom flera olika branscher.

Vår målsättning är att representera kunskap, kvalitet, rutiner och kontroll inom all ekonomisk administration som därmed ger våra kunder största möjliga trygghet att koncentrera sig på sin affärsverksamhet.

Vi uppskattar att ha ett nära och långsiktigt samarbete med våra kunder.

Vår affärsidé

Ekonomikonsulterna erbjuder tjänster och lösningar inom redovisning och personal som ger utrymme till små och medelstora företag att fokusera på sin kärnverksamhet.

Vårt signum: Att vara hela företagets bästa vän!

Vi hjälper Ditt företag att få kontroll på bokföring, redovisning, personaladministration och löner samt ser till att gällande lagar och rekommendationer följs.

Vi nöjer oss inte bara med att bokföra åt Er – vår målsättning är att underlätta vardagen och göra siffrorna användbara i Er verksamhetsstyrning.

Vi är auktoriserade via SRF Konsult.

Möt våra medarbetare

Karin Dejemyr

Karin Dejemyr

VD, DIHM examen från IHM i ekonomi och affärsmannaskap, samt utbildning inom löne- och personaladministration.
Kontakta Karin: karin@ekokonsulterna.se, telefon: 08-5500 2453

Ylva Dejemyr

Ylva Dejemyr

Ekonomiassistent med flera års erfarenhet inom både ekonomi och personal med bakgrund i näringsliv och kommunal verksamhet.
Kontakta Ylva: ylva@ekokonsulterna.se, telefon: 08-1245 1441

Natalie Hedström Wihlborg

Natalie Hedström

Redovisningsekonom med en examen från Jensen Education och har arbetat med redovisning och administration i flera år.
Kontakta Natalie: natalie@ekokonsulterna.se, telefon: 08-5511 7791

Monica Granudden

Monica Granudden ekonomikonsulterna i Råsunda

Redovisningsekonom med lång erfarenhet av redovisning och löner. Utbildad vid Påhlmans handelsinstitut.
Kontakta Monica: monica@ekokonsulterna.se, telefon: 08-5500 2321

Katarina Brolin

Katarina Brolin ekonomikonsulterna i råsunda

Redovisningsekonom med flera års erfarenhet från olika branscher. Har även arbetat som socionom. Utbildad hos Påhlmans Institut.
Kontakta Katarina: katarina@ekokonsulterna.se, telefon: 08-1213 55451

Anna Wadén Winqvist

Redovisningsekonom med flera års erfarenhet. Har även arbetat i Nederländerna. Examen från Ekonomihögskolan i Lund.
Kontakta Anna: anna@ekokonsulterna.se, telefon: 08-4001 2103

Ida Wistrand

Redovisningsekonom med flera års erfarenhet. Utbildning från IHM Business School.
Kontakta Ida: ida@ekokonsulterna.se, telefon: 08-4001 2102